ביהמ"ש דחה בקשתם של חייבים לעיכוב ביצוע פסק דין שנפסק לטובת קיבוץ שובל

ת'א 03 39494 קיבוץ שובל אגודה שיתופית 'נ דגם עוף (94) בע'מ

החברות דגם עוף בע"מ, עופות גבריאלי בע"מ ובנוסף אליהם: אלי דרוויש, אבי גבריאלי ויעקב גבריאלי (להלן גבריאלי) עתרו לבימ"ש בבקשה לעכב ביצוע פסק דין בו חויבו לשלם לקיבוץ שובל חוב בסך מליון ₪, וכערובה לעיכוב ישועבדו נכסי המקרקעין שבבעלות דגם עוף לטובת הקיבוץ.

לטענתם של גבריאלי, עיכוב פסק הדין הוא צעד מתבקש משום שהגישו ערעור לביהמ"ש המחוזי על החיוב לתשלום של מליון השקלים כאמור, וזה עתיד להפוך את הקערה על פיה. ההנמקות לעיקוב פסק דין הן שתיים:

הסיכויים לזכות בערעור ובכך לבטל את החיוב לקיבוץ שובל הם גבוהים.

במידה והערעור יתקבל, ועקב כך יצטרך הקיבוץ להשיב לגבריאלי את מליון השקלים- יהיה זה קשה עד בלתי אפשרי להחזיר את המצב לקדמותו, וזאת משום שקיבוץ שובל מצוי בקשיים כלכליים קשים ולא יוכל להחזיר את המצב לקדמותו במידה ויידרש לכך עקב הצלחת ערעורם של גבריאלי.

לראייה כי מצבו הכלכלי של קיבוץ שובל הוא קשה- טענו גבריאלי כי הקיבוץ לווה מליון וחצי שקלים בשנת 2001, הלוואה שלטענתם כשל הקיבוץ מלהשיב.

גבריאלי טוענים גם כי מאזן הנוחות עומד לצידם משום שבין זכותו של הקיבוץ לממש את החיוב כנגד גבריאלי, לבין שמירה על האינטרס של גבריאלי שלא יעמדו בפני שוקת שבורה אם יזכו בערעור-

גוברת זכותם של גבריאלי. לטענת גבריאלי, עיכוב פסק הדין לא יגרום כל נזק לקיבוץ ובה בעת יש בו כדי למנוע עוול לגבריאלי אשר עלולים להיפגע פגיעה חמורה נוכח הליכי המימוש כנגדם עד כדי

קריסה. זאת ועוד, הפגיעה לא תהייה רק בגבריאלי, אלא הפגיעה תהיה גם בספקיה ובעובדיה של חברת עופות גבריאלי שהם צדדים שלישיים לעניין. 

קיבוץ שובל טען לדידו כי אין לעכב את פסה"ד ללא שכנוע ביהמ"ש בשני התנאים המצטברים אותם טענו גבריאלי וכתובים מעלה. קיבוץ שובל טוען כי גבריאלי לא עומדים בנטל הראיה, ולמעשה טענתם קלושה.

ביהמ"ש לא קיבל את הבקשה לדחייה וקבע כי הלכה היא כי משזכה בעל דין בהליך משפטי, זכאי הוא ליהנות מפירות זכייתו, בעיקר משמדובר בפסק דין כספי. עיכוב הביצוע הוא החריג. על המבקש עיכוב ביצוע להראות כי סיכויי הצלחת הערעור וכי אם יזכה בערעור יהא זה קשה או בלתי אפשרי להשיב את המצב לקדמותו. טענותיהם של גבריאלי הן אכן קלושות ואין בחוב הקיבוץ מלפני 7 שנים כדי להעיד על מצב כלכלי

ביהמ"ש הטיל על גבריאלי את שכר טרחת עוה"ד של הקיבוץ.

יצירת קשר

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם: