בית המשפט ביטל צו מניעה שאסר על הקצאת דירות חדשות לחברי קיבוץ גבע

בבית משפט המחוזי בנצרת בפני כב' הרשם יוסף בן חמו. ת"א 13030-10-11 גלילי נ' קבוצת גבע אגודה שיתופית בע"מ
הרקע
יואב גלילי, חבר קיבוץ גבע, הגיש בקשה לקבלת צו הצהרתי, כי החלטות הקיבוץ בעניין התכנית הרב שנתית לבנייה חדשה ושיפוצים, לפיה הקיבוץ מקנה זכויות דיור לחברים בטלות, בהיותן מפרות את עקרונות היסוד של הקיבוץ ומפלים בין החברים. בינתיים, הוא הגיש בקשה למתן צו מניעה זמני שיאסור על הקיבוץ להקצות דירות לחברי קיבוץ עם וותק נמוך משלו או למי שאיננו חבר קיבוץ, או לחילופין, שיאסור הקצאה רק לגבי דירה אחת, כך שהיא תיוותר בלתי תפוסה עד להכרעה בתובענה העיקרית.
הקיבוץ מצידו טוען, כי הבקשה הוגשה בשיהוי רב ובחוסר תום לב, ללא כל עילה משפטית. כמו כן, הוסיף הקיבוץ, כי יואב הסתיר מבית המשפט עובדות חשובות, כמו העובדה שהוא קיבל בעבר דירה בבניה חדשה בקיבוץ, אך הוא בחר לוותר עליה במסגרת הסכם גירושים לטובת גרושתו השנייה.
 
דיון והכרעה
בית המשפט מצא, כי אכן ישנן עובודת מהותיות שיואב לא חשף בפני בית המשפט. כמו כן, יואב טען כי הדירה בה הוא מתגורר כעת ניתנה לו רק כהסדר זמני אך הוא לא הציג לכך שום ראיה, ובטרם שפנה לבית המשפט הוא אף לא ערער על החלטת הקיבוץ בפני המזכירות או האסיפה הכללית.
שילוב כל אלה, בתוספת לעובדה כי ישנם כמאה חברים בקיבוץ עם וותק רב משל יואב, אך רק 16 דירות המיועדות להקצאה, מביאים לכך שבכל מקרה בו קריטריון הוותק יהווה גורם מכריע, יואב לא יהיה זכאי לסעד המבוקש על ידו, וטענתו לאפליה היא טענה בעלמא שאין לה כל ביסוס ראייתי.
 
סיכום
בית המשפט דחה את הבקשה וחייב את יואב לשלם לקיבוץ הוצאות ההליך בסך 3,000 שקלים חדשים.
 
ניתן ב- ד' כסלו תשע"ב, 30 בנובמבר 2011, בהעדר הצדדים.
לאתר קיבוץ גבע

יצירת קשר

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם: