בקשה למחוק על הסף את תביעתה של אגודה שיתופית מוניציפאלית תושבי מעיין ברוך כנגד מספר חברי האגודה בגין אי תשלום מיסי אגודה

בבית משפט השלום בנצרת בפני כב' השופט ערפאת טאהא. תא"מ 18105-10-11 תושבי מעין ברוך אגודה שיתופית להתיישבות קהילתית בע"מ נ' משה וזאנה ואח'
הרקע
אגודה שיתופית קהיליתית/מוניציפאלית תושבי מעיין ברוך הגישה תביעה כנגד מספר חברי אגודה, בטענה שהם אינם משלמים את מיסי האגודה.
הנתבעים מבקשים למחוק התביעה על הסף, בטענה כי כתב התביעה אינו מגלה עילה: האגודה לא צירפה כל מסמך המעיד על חוקיות קיומה או המסמיך אותה לגבות את סכומי הכסף הנתבעים; היא לא הוכיחה שהם בכלל חברים בה; היא לא פירטה את התמורה והשירותים בגינם הם נדרשים לשלם; מדובר בתביעה סלקטיבית, שכן ישנם חברים אחרים באותו מצב שלא הוגשה נגדם תביעה; ועוד.
 
דיון והכרעה
בית המשפט הבהיר, כי הסמכתו להורות על מחיקת תובענה על הסף אם אין היא מגלה עילה, שמורה רק למקרים קיצוניים בהם ברור מעל כל ספק, שעל יסוד עובדות התביעה, לא יוכל התובע לזכות בסעד שביקש, אך בענייננו, אין בטענות שהעלו המבקשים בכדי להביא למחיקת התביעה וסילוקה על הסף.
טענות בנוגע להוכחת חברותם של הנתבעים באגודה, אינן מסוג הטענות המצדיקות מחיקת התביעה על הסף, ובדומה לכך, טענות בדבר גובה החוב ולתמורה שניתנה או לא ניתנה, מחייבות דיון והכרעה עובדתית, ואינן ראויות להישמע במסגרת בקשה לסילוק על הסף. אף טענות בדבר אכיפה סלקטיבית, אינן מצדיקות מחיקת התביעה על הסף.
 
סיכום
בית המשפט דחה את הבקשה לסילוק התביעה על הסף, וחייב את החברים לשלם לאגודה הוצאות בסך 3,000 שקלים חדשים בגין שתי הבקשות. התביעה תתברר לגופה ובית המשפט יפסוק האם החברים הללו חבים במיסי יישוב אם לאו.
 
ניתן ב- י"ט חשוון תשע"ב, 16 בנובמבר 2011, בהעדר הצדדים.
 

יצירת קשר

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם: