בקשה של קיבוץ גת להפקדת כספים כערובה לתשלום הוצאות הקיבוץ

בשא001818/07 קיבוץ גת נ' נביל מחמוד טמיזה

קיבוץ גת הגיש בקשה לבית הדין לעבודה לחייב את נביל מחמוד טמיזה להפקיד ערובה בכדי להבטיח את תשלום הוצאות הקיבוץ בהליך המשפטי באם הקיבוץ יזכה.

נביל מחמוד טמיזה, תושב הרשות הפלסטינית, תבע את קיבוץ גת לפיצויי פיטורין וזכויות סוציאליות בסכום בגובה של 21,486 ₪. בין הצדדים התקיים בעבר משא ומתן בנוגע לזכויותיו של נביל מחמוד טמיזה בגין תקופת העבודה וסיומה.

אותו משא ומתן הסתיים בהסכם פשרה שכלל גם ויתור של נביל מחמוד טמיזה על טענות ותביעות נוספות. הקיבוץ מילא את הסכם הפשרה במלואו ובהתאם העביר תשלומים לעוה"ד של נביל מחמוד טמיזה דאז.

לטענת הקיבוץ, תביעתו זו של נביל מחמוד טמיזה הוגשה בניגוד להתחייבותו המפורשת בהסכם הפשרה (אשר בוצע במלואו ע"י הקיבוץ כאמור), תוך ניסיון להתחמק ולהתכחש להסכמה הקודמת.

הסיבה בגינה מבקש הקיבוץ כי התובע יפקיד ערובה זו היא משום שבשתי בקשות שביקש נביל מחמוד טמיזה לפני הבקשה הנוכחית בית המשפט דחה אותן על הסף ופסק לנביל מחמוד טמיזה כי הוא מחויב בהוצאות המשפט של  הקיבוץ, אולם, הקיבוץ לא קיבל מנביל מחמוד טמיזה את ההוצאות שנפסקו לטובתו.

נביל מחמוד טמיזה טען כי יש לדחות את הבקשה, ופירט כי הוא סובל ממצב כלכלי קשה, וחיובו בהפקדת ערובה במקרה זה, תקשה עליו מאוד להמשיך בניהול ההליך, ותמנע ממנו את קבלת המגיע לו מבית הדין.

 ביהמ"ש  נעתר לבקשת הקיבוץ וזאת בשל הנימוקים אשר יפורטו להלן.

 אמנם, בית הדין צריך להתייחס לסיכויי תשלום החיוב, אולם, שיקולים אילו הם שיקולים משניים לשקול. השיקול העיקרי שבית הדין צריך לקחת בחשבון הוא סיכויי ההצלחה של התביעה.

על בסיס קרות העבר, בו נדחו התביעות על הסף, לא שונה דבר מה מהותי בטענותיו של נביל מחמוד טמיזה, ועל כן לא מן הנמנע כי גם תביעתו הנוכחית תדחה על הסף, ויפסקו הוצאות שכר טרחת עו"ד של הקיבוץ לחובתו.

ביה"ד קבע כי נביל מחמוד טמיזה יפקיד 2,000 ₪ בקופת בית הדין להבטחת הוצאות הקיבוץ.

 

 

יצירת קשר

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם: