המגלשה של בריכת השחייה אכן כואבת- אבל בכיס חברת הביטוח של קיבוץ דליה

בבית המשפט השלום תל אביב-יפו תא 47733/04 נאוה החורש נ' קיבוץ דליה אגודה שיתופית בע''מ וביטוח חקלאי אגודה שיתופית מרכזית בע''מ

 

עובדות רלוונטיות:

נאוה החורש, חברת קיבוץ דליה, נפגעה בגבה מגלישה במגלשת בריכת שחייה, בעת שביקרה עם בתה בת ה-5, בבריכת השחייה של קיבוץ דליה.

בכניסה לבריכה מוצב שלט אזהרה כי אחריות הגלישה היא על הגולש בלבד והגלישה הינה לילדים עד גיל 12 בלבד.

 

טענות נאוה החורש:

התאונה ארעה מאחר שבמועד גלישתה, החל המציל בריקון מי הבריכה, וזאת מבלי שסגר את דרך הגישה למגלשה. נאוה עלתה למגלשה לאחר שכמות המים נראתה בגובה מתאים לגלישה, ומאחר והגישה למגלשה לא נסגרה. על אף השלט המורה גלישה לילדים עד גיל 12 בלבד, הגלישה מותרת גם למבוגרים וראיה לכך היא שמבוגרים נוספים גלשו במגלשה ביום התאונה.

המציל הודה בפני נאוה החורש כי החל לרוקן את המים מבריכת השחייה בטרם חסם את הגישה למגלשת השחייה.

 

כבוד השופטת בלהה טולקובסקי פסקה:

קיבוץ דליה, כמחזיק ומפעיל של בריכת השחייה, חב חובת זהירות מושגית כלפי המבקרים בבריכה והעושים שימוש במתקניה. קיבוץ דליה בענייננו, התרשל והפר את חובת הזהירות הקונקרטית שהייתה מוטלת עליו, כמפעיל בריכת השחייה.

קיבוץ דליה התרשל בעצם העובדה שאפשר גלישת מבוגרים במגלשה, על אף הנחיותיו בשלט אזהרה כי הגלישה מיועדת לילדים עד גיל 12 בלבד. שלט האזהרה שהציב קיבוץ דליה, אינו מסיר אחריות כלשהי מהקיבוץ בגין שימוש במגלשה, והיה על קיבוץ דליה לפעול לאכיפתו ולהקפיד על ביצוע ההוראות וההנחיות שקבע. משלא עשה כן, הקיבוץ התרשל והפר חובתו כלפי נאוה החורש, כמפעיל בריכה סביר.

נאוה החורש, הכירה את השלט שהוצב במקום, האוסר על גלישת מבוגרים, ולמרות זאת גלשה, ובכך נטלה על עצמה סיכון לפגיעה. מכאן נאוה החורש חבה ברשלנות תורמת בשיעור של 40%.

לסיכומו של עניין, קיבוץ דליה וחברת הביטוח שביטחה את הקיבוץ- ביטוח חקלאי, חבים לנאוה החורש פיצויים, לאחר ניכוי בגין רשלנות תורמת, בסך 43,800 ₪ ושכ"ט עו"ד בשיעור 20%.

ניתן ביום 11.3.2009.

לדף הבית של קיבוץ דליה.

יצירת קשר

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם: