משפחת נהרי מבוסתן הגליל תבעה את המועצה האזורית מטה אשר בטענה שכלבתם האבודה שהתה שלושה ימים בכלביית מושב יסעור ולא נמסרה להם כל הודעה בעניין

נדון בבית המשפט לתביעות קטנות בעכו בפני כב' השופטת זהבה (קאודרס) בנר: (ת"ק 47800-08-11 נעמה נהרי נ' מועצה אזורית מטה אשר)
טענות התובעת

לטענת התובעת, הכלבה נעלמה מביתה בשעות הצהריים, כאשר היא ומשפחתה שמו לב לכך רק לפנות ערב ובסמוך לכך יצאו לחפש אותה ברחבי המושב. לטענתה, ממזכירות המושב נמסר לה כי היה פקח בישוב באותו יום, אך הוא לקח כלב משוטט אחר. רק לאחר 3 ימים צלצלו בעלי הכלבה לכלביה ושם נמסר כי הכלבה נמצאת ברשותם כבר 3 ימים ללא דורש. לטענת התובעים לא נעשו מספיק מאמצים על מנת לאתרם ולהחזיר את הכלבה לרשותם ולכן נגרמו להם הוצאות רבות והפסד ימי עבודה עקב החיפושים הרבים במשך 3 ימים ועוגמת נפש לכל המשפחה מהפחד שקרה משהו לכלבה המשפחתית ואף נגרם נזק נפשי לכלבה שהסתגרה במרתף ברגע שהוחזרה לביתה ולא יצאה גם בשביל לאכול ולכן הם הגישו תביעה בסך של 10,000 ₪.

 

טענות מועצה אזורית מטה אשר

בכתב ההגנה שוטחת המועצה את תגובתה בהרחבה: מטרת המועצה היא להבטיח את איכות החיים של התושבים ובין היתר תפקידה כולל לכידת כלבים משוטטים. הכלבה אשר נתפסה שוטטה ללא קולר וללא סימני זיהוי מלבד שבב זיהוי שהוחדר לכלבה. הווטרינרית מטעם הכלביה, ,ד"ר אסתי איילי (להלן- הוטרינרית), ניסתה ליצור קשר עם בעלת הכלבה, באמצעות הפרטים שבשבב, אך ללא הועיל. שכן, הפרטים לא היו עדכניים ובעלת הכלבה לא טרחה לעדכן אותם או לכל הפחות ליידע את המרפאה הוטרינרית בדבר שינוי פרטיה. יתרה מכך ומעבר לצורך, ניסתה הוטרינרית לאתר את בעלי הכלב באמצעות מוקד המודיעין הטלפוני 144, אך אף ניסיונה זה כשל בהגיעה למספרים ללא מענה ומנותקים. למרבה הצער, גם במזכירות המושב לא היה כל מענה, וניסיונותיה של הוטרינרית ליצור קשר עם בעלת הכלבה, אף למחרת, העלו חרס. עוד טוענת המועצה כי מקרה אחר עליו נשענת התביעה שונה מאוד ממקרה זה. במקרה עליו הצביעו התובעים דובר בכלב אשר נשא סימני זיהוי רבים, היה פצוע וגם בעל הכלב פנה למוקד העירוני וביצע בירורים רבים ונוספים ואף לא נעשו במקרה ההוא ניסיונות רבים לאתר את בעל הכלב. כל זאת בניגוד גמור לעובדות המקרה שבנדון ולניסיונותיה הכנים של הוטרינרית ליצירת קשר עם בעלת הכלבה.

 
סיכום

בסופו של עניין, לאור פירוט טענות הנתבעת בכתב ההגנה (כך נאמר בע"פ ומחוץ לפורוטוקול הדיון) ובהמלצת בית המשפט הנכבד, יצאו הצדדים מחוץ לאולם הדיונים והתפשרו כך שהתביעה נגד המועצה נדחתה ללא צו להוצאות נגד התובעת.

 

פסה"ד ניתן בג' בטבת התשע"ב, 29 בדצמבר 2011, במעמד הצדדים.

 

לאתר מועצה אזורית מטה אשר

לאתר  קיבוץ יסעור

לערך בוסתן הגליל בויקיפדיה

יצירת קשר

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם: