תושבי בית שאן שכרו בית קטנטן בבית השיטה כדי שביתם תלמד בבי"ס של במועצה האזורית מעיינות

בבית המשפט המחוזי בנצרת בשבתו כבית-משפט לעניינים מנהליים בפני כב' השופט שאהר אטרש. עת"מ 33726-08-13 אלטויל נ' עמק המעיינות
הרקע

ד' אלטויל והוריה מתגוררים בשכירות בקיבוץ בית השיטה מזה כשנה. לפני זמן מה הוארך חוזה השכירות של דירתם לשנה נוספת.כתובתם הרשומה בתעודת הזהות הנה קיבוץ בית השיטה.ברשותם דירה נוספת בבית שאן המוצעת למכירה מזה מספר חודשים. לטענתם, הם פועלים במרץ כדי לחפש מקום מגורים קבוע בתחום מועצה אזורית עמק המעיינות.

הוריה של ד' מבקשים לרשום אותה ללמוד בכיתה א' בשנת הלימודים הבאה בבית ספר רימון בקיבוץ מסילות, כפי שרשמו את בנם לאותו בית ספר בשנה שעברה.

לטענת מועצה אזורית עמק המעיינות יש לדחות את הבקשה עקב חוסר ניקיון כפיים וחוסר תום לב. בהתאם לבדיקות שערכה המועצה, המבקשים אינם מתגוררים בבית השיטה או בכל אזור אחר שאזור הרישום שלו הוא בית-ספר רימון במסילות. עפ"י ממצאי חוקר פרטי המבקשים מתגוררים בבית מפואר בבית שאן.

 

דיון והכרעה

על-פי תקנות לימוד חובה וחינוך ממלכתי המשיבה הנה רשות החינוך המקומית של בית ספר רימון במסילות, ועליה לוודא מהו מקום המגורים האמיתי של הילד, כפי שאכן פעלה. ביהמ"ש ציין כי לא התרשם שהמשיבה פעלה בחוסר סבירות או בחוסר תום לב.

מהסכם השכירות שצורף לבקשת המבקשים אשר הוכתר בשם "הסכם למתן רשות לשימוש למגורים" עולה, כי גודל הדירה בה מתגוררים המבקשים הנו 26 מ"ר. לעומת זאת, המבקשים הנם בעלים של דירת קרקע בת חמישה חדרים המשתרעת על פני 200 מ"ר בבית שאן. משפחתם של המבקשים מונה ארבע נפשות ומשכך, קיים ספק רב בדבר מגוריהם בקיבוץ בית השיטה.

בפגישת ההורים עם מנהלת מחלקת החינוך במועצה הודה האב כי המשפחה מתגוררת בבית שאן וקבל אודות מדיניות הרישום.

מכל האמור לעיל, ניתן להניח שעמדת המועצה באשר למקום מגורי משפחת אלטויל אינה משוללת יסוד.

על כן, סיכויי העתירה להתקבל נמוכים.
סיכום

הבקשה למתן צו ביניים המורה למשיבה לרשום את ד' ללמוד בשנת הלימודים הבאה בקיבוץ מסילות נדחית. אי רישום הקטינה לבית ספר רימון במסילות לא יהווה נזק בלתי הפיך. הוריה יכולים לרשום את הקטינה לבית ספר שבאזור מגוריהם ולהעבירה לבית ספר רימון במידה ויזכו בעתירתם.

 
ניתן ב- כ' אלול תשע"ג, 26 אוגוסט 2013.

לאתר מועצה אזורית עמק המעיינות

יצירת קשר

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם: