תושבת כפר עבודה פורייה התבצרה במזכירות היישוב ופונתה על ידי שוטר קהילתי

בבית משפט לתביעות קטנות בטבריה בפני כב' השופטת רים נדאף. ת"ק 20585-04-11 גאולה חג'בי נ' רענן סרי
הרקע

גאולה חג'בי טוענת, כי במרץ 2011, היא פנתה טלפונית למזכירות כפר עבודה פוריה מספר פעמים על מנת לברר האם רובץ על הנכס שלה חוב ארנונה, ולאחר שהתשובה התעכבה היא הגיעה בעצמה למזכירות. גאולה מוסיפה וטוענת, כי לאור בקשתו של יו"ר הועד, רענן סרי, סירבה המזכירה להדפיס לה את פירוט החוב, ולאחר שהיא הבהירה כי לא תפנה את המזכירות בטרם תקבל את הפירוט, הוזמנה משטרה קהיליתית על מנת לפנותה משם.

גאולה טוענת, כי היא נפגעה מאוד מההתנהגות כלפיה, ועל כן הגישה תביעה לפיצויים בגין עוגמת הנפש על סך 3,500 שקלים חדשים.

רענן טוען, כי אין עילת תביעה אישית נגדו שכן הוא פעל בתוקף תפקידו כיו"ר הועד, מה גם שאין לבית המשפט סמכות לדון בכל עניין הקשור לחוב ארנונה. מעבר לכך, טוען רענן, כי גאולה הגיעה למזכירות לאחר שעות קבלת הקהל, ובכל מקרה לא ניתן היה להוציא לה את פירוט החוב, שכן הפירוט שהיה במחשב לא היה מעודכן, וכבר החל משנת 2008 סמכות הגבייה הועברה למועצה האזורית עמק הירדן.

דיון והכרעה

בית המשפט קבע כי דין התביעה להידחות, שכן גאולה לא הרימה את נטל ההוכחה להוכיח כל עילת תביעה נגד רענן, אשר מילא את תפקידו כיו"ר הועד, ואף לא הוכיחה שקיימת יריבות אישית ביניהם. גם טענותיה כנגד היישוב לא נתקבלו, מאחר ולא הוכח כי היישוב התרשל כלפיה. ראיה לכך, שתשובה בכתב נשלחה תוך 12 ימים לאחר אותו אירוע, כשתוך אותה תקופה נפל חג הפורים ושני סופי שבוע.

בית המשפט מתח ביקורת על התנהלותה של גאולה, שהגיעה למזכירות אחר שעות קבלת הקהל ואף התבצרה שם, וקבע כי הזמנת שוטר קהילתי על מנת לפנותה מן המזכירות הייתה תגובה סבירה וראויה, ואין לגאולה להלין אלא על עצמה.

סיכום

התביעה נדחתה, ובית המשפט חייב את גאולה לשלם לרענן הוצאות משפט בסך 800 שקלים חדשים.

 
ניתן ב- ל' תשרי תשע"ב, 28 באוקטובר 2011, בהעדר הצדדים.

לאתר כפר עבודה פורייה

יצירת קשר

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם: