המדינה מגישה כתב אישום כנגד מוביל ביצים לא ממויינות ולא חתומות בטענה כי עשה מעשה בעלול להפיץ מחלה לציבור. הנאשם זוכה מחמת הספק

בבית משפט השלום בעכו בפני כב' השופט וויליאם חאמד. ת"פ 5263-01-10 מדינת ישראל נ' אמירי ואח'
הרקע
ביום 8/2/09, בשעה 04:37, בכביש עכו – נהריה, הוביל שרון אמירי עבור חיים זרגריאן, לשם שיווק, 8910 ביצי תרנגולת, ב- 297 תבניות, אותן רכש חיים זרגריאן במושב אביבים, ושלא היו ארוזות באריזה סגורה, לא מוינו בתחנת מיון, לא סומנו בתאריך אחרון לשיווק, ולא נחתמו בחותמת קבלן מורשה לשיווק, וללא תעודת משלוח מאת המועצה לענף הלול. שרון אמירי טוען כי הוא היה רק טרמפיסט אשר עלה במהלך הנסיעה.
יניב זעפרני ( להלן "יניב" ), מפקח מטעם מועצת הלול הבחין בהם בנסיעה בשעות החשיכה ביום חורפי, עם מפקח נוסף בשם מירון, ועצרו אותם באמצעות שוטר שהיה בדרך.
 
דיון והכרעה:
המפקח יניב לא הביא את השוטר או את שותפו לנסיעה על מנת להעיד כי הנאשם היה הנהג ברכב ולכן מעדיף בית המשפט את גרסתו של הנאשם שרון, לפיה לא הוא נהג ברכב.
העדים שהביאה התביעה להעיד כי שרון נהג ברכב למעשה הגיעו למקום רק זמן רב לאחר שעצרו את הנאשמים בצד. ואלו, לא ביקשו את פרטי השוטר שעצר אותם. התנהלות זו של העדים, והימנעותם מלבקש מהמפקחים מירון ויניב את פרטי השוטר שעצר את הרכב בו נסע הנאשם, וזאת על מנת לגבות את גרסתו, בצד גביית גרסתו של שרון אמירי, ועוד, אי גביית עדות מהמפקח הנוסף שהתלווה למפקח יניב, מר מירון, מהוות מחדל ממשי.
נוצר הרושם כי שרון לא ידע, פרטים כלשהם אודות האירוע, ואודות נסיבות הובלת הביצים ומקור רכישתם ואודות הבעלים של הרכב, אחרת, לא סביר כי הוא יודה שהוביל ביצים בתנאים שלא כדין,
 
הנאשם 2, חיים זרגיאן, העיד כי הוא נהג ברכב, וכי שרון נסע עמו כטרמפיסט, אותו לא הכיר לפני כן, וכי המפקחים אמרו לו, בזירה, כי לא ישחררו את הרכב אלא אם שרון יקח אחריות על האירוע, והוא השיב להם כי לשרון אין כל קשר לעניין זה. כן הוסיף כי:
 
" אני זוכר במדוייק דבר אחד, שבשביל לשחרר את הרכב, כי הייתי צריך אותו לעבודה, ביקשתי מהנאשם 1 (שרון) שייקח עליו את התיק כמו שהפקח ביקש "
 
הנאשם 2 חיים זרגיאן ציין, בתגובה לחשד כי החזיק והוביל ביצים שלא כדין, ציין נאשם 2 כי:
 
" חקלאי ביקש ממני להוביל לו את הביצים "
 
סיכום:
לאור החוסר בעדויות ומחדלי החקירה, נקבע כי אין זיקה בין הנאשמים להובלת הביצים. חיים זרגיאן רק הוביל את הביצים ויניב רק עלה כטרמפיסט. המדינה לא הוכיחה למעלה מכל ספק סביר, כי יניב ביצע את העבירות המיוחסות לו, והוא מזוכה, מחמת הספק.     
 
ניתן ב- י"א אדר א תשע"א, 15 פברואר 2011, במעמד הנוכחים. 
 
לאתר מועצת הלול

לאתר מושב אביבים

יצירת קשר

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם: