אב ובנו ניסו לקבל דבר במרמה, לזייף התרי בניה ומפה מצבית – וקיבלו צו שירות למען הציבור

בית משפט השלום בפתח תקווה ת''פ 2212-08 מ.י. פרקליטות מחוז המרכז נ' מאיר לוסקי ואח'
 

גזר דין  - בעניינם של הנאשמים  אליהו נטף ו ניר נטף ( 2 מתוך 12 הנאשמים)

 בפני כב' השופטת ליה לבאון

הנאשמים אליהו וניר נטף, הודו בעבירה המיוחסת להם עבירה של ניסיון לקבל דבר במרמה .

הנאשמים הם הבעלים של קרקע שבמושב בית נחמיה, עליה בנוי בית מגוריהם. על אותה קרקע גם נבנו מבנים נוספים בלא היתר, לרבות ביתו של ניר נטף , שבהמשך הנאשם עצמו הרס אותו.

בשנת 2003 הוגש כנגד הנאשמים כתב אישום לבימ"ש שלום רמלה בגין חריגות בניה. במהלך שנת 2005 מי שהייתה אשתו של אליהו נטף פנתה למאיר לוסקי (להלן : "נאשם 1" ) – עובד ציבור, וביקשה את עזרתו בפתרון הבעיות של חריגות הבניה, ובמיוחד עזרה בטיפול בצו ההריסה המנהלי שניתן.

הנאשם 1, הסכים לסייע להם בדרכי מרמה, תוך תכנון כי לאחר שייהרס הבית של נטף  יזייף את המפה המצבית של הקרקע כך שיראה כאילו ניתנו התרי בניה כדין לכל יתר חריגות הבניה, הוא הבטיח לנאשמים כי תיק הפיקוח יושמד, ולא יהיה תיעוד על חריגות הבניה. כמו כן הבטיח שידאג להוצאת התיק מביהמ"ש, שם הוגש כתב האישום.

הנאשמים נתנו הסכמתם להצעתו, כאמור הרסו את הבית של ניר נטף, אלא שהתוכנית הכוללת לא יצאה אל הפועל משנפתחה החקירה המשטרתית.

בעניינם הגיעו הצדדים לכדי הסדר לפיו יתקבלו תסקירים ויוטל עליהם מאסר על תנאי, צו שירות למען הציבור וקנס.

התסקירים שהתקבלו היו  תסקירים חיוביים הכוללים המלצות, שהרי מדובר באנשים עובדים, משתכרים, מנהלים חיים נורמטיביים, ופעלו כפי שיעץ להם הנאשם 1.

במסגרת זו, מוצאת אני להטיל על כל אחד מן הנאשמים 6 חודשי מאסר אותם לא יישא אלא אם תוך 3 שנים מהיום יחזור ויעבור על העבירה בה הורשע או יבצע כל עבירת מרמה או זיוף מכל סוג ומין עפ"י כל חוק.

מטילה אני על כל אחד מהנאשמים קנס בגובה 5000 ₪ או 50 ימי מאסר, כאשר כל אחד מהם ישלם את הקנס ב-5 שיעורים חודשיים שווים ורצופים החל מיום 1.4.10 ומדי חודש בחודשו בראשון בו. לא יעמדו במועדים כסדרם – יתרת הקנס במלואה תעמוד לפירעון מיידי.

אליהו נטף  יבצע צו שירות למען הציבור בהסכמה בהיקף של 180 שעות בספריה העירונית לדורות בעיר לוד, בעטיפת ספרים ועבודות אחזקה, ובפיקוח שירות המבחן.

ניר נטף יבצע גם הוא בהסכמתו צו שירות למען הציבור בהיקף 180 שעות, בספריה העירונית השייכת למרכז המתנדבים בעירית שוהם ויסייע כעוזר בספריה ובפיקוח שירות המבחן.

מבהירה אני לנאשמים כי אם לא יעמדו בציפיות ולא ימלאו אחר צו שירות למען הציבור כהלכתו, ניתן יהיה לחזור ולדון בעניינם לרבות הטלת עונשים נוספים.

 זכות ערעור לביהמ"ש המחוזי תוך 45 יום.

 ניתנה והודעה היום ג'  אדר תש"ע, 17/02/2010 במעמד הנוכחים.

 לאתר הבית שלמושב בית  נחמיה.

יצירת קשר

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם: