בית המשפט העליון קיבל הערעור על פסק דינו של המחוזי, אשר פסק כי יש לבטל את תנאי הסף במכרז אשר פורסם על ידי חברת נתיבי איילון

בר''ם 7295/08 חברת נתיבי איילון בע''מ נ' השביל הירוק בע''מ

 

מדובר בבקשת רשות ערעור שהגישה חברת נתיבי איילון על החלטת בית המשפט לעניינים מנהליים בתל אביב מיום 10/08/2008 ואשר פורסמה באתרינו.

לפסק הדין לחץ כאן

 

בית המשפט, בראשות השופטת נאור פסק:

בהחלטת בית המשפט לעניינים מנהליים ובצו שניתן, נעתר בית המשפט לאחד מהסעדים שביקשה השביל הירוק מבלי שנערך כל דיון בעתירה לגופה ומבלי שניתן לנתיבי איילון האפשרות להגיש כתב תשובה לעתירה.

 

בית המשפט לא קיבל את טענת השביל הירוק כי מדובר בסעד זמני, שהרי אף השביל הירוק מודה כי במסגרת העתירה נותר לדון רק ביתר הסעדים שנתבקשו.

זאת ועוד, פסקה השופטת נאור כי הצו שניתן לא הותנה בתוצאה הסופית שתתקבל בעתירה וגם מטעם זה לא ניתן לומר שמדובר בסעד זמני.

 

על כן ולאור האמור לעיל, פסק בית המשפט כי יש לבטל את החלטת בית המשפט לעניינים מנהליים ועל כן יש להשיב את העתירה והבקשה לצו ביניים לדיון בפניו.

 

עם זאת, בית המשפט החליט ליתן צו ארעי לעיכוב הליכי המכרז וזאת כדי למנוע מצב בלתי הפיך לפני שיתקיים דיון בעניין בבית המשפט לעניינים מנהליים, נוכח סיכויי העתירה להתקבל, כפי שהם הוערכו על ידי בית המשפט לעניינים מנהליים  וכן נוכח טענות השביל הירוק בעניין מאזן הנוחות והיעדר האפשרות להעביר את הזכייה אליה אם תתקבל עתירתה בשל תנאי המכרז הנוכחי המונעים את השתתפותה במכרז.

הצו הארעי תקף עד למתן החלטה אחרת בבית המשפט לעניינים מנהליים.

כמו כן, לא פסקה השופטת צו להוצאות והוסיפה כי הצדדים יטענו להוצאות בבית המשפט לעניינים מנהליים אף על הליך זה.

ניתן ביום 26/08/2008.

יצירת קשר

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם: