הורשע בגניבת כ-1000 דגי נוי ממושב עין חצבה ונידון למאסר על תנאי, בתוספת תשלום קנס בסך 7,500 ₪ ופיצוי לבעל הבריכה בסך 15,000 ₪

בבית משפט השלום בדימונה בפני כב' השופט רון סולקין. ת"פ 18452-01-10 מדינת ישראל נגד מני ואח'
הרקע

כנגד מני הוגש כתב אישום בו מיוחסת לו גניבת כ-1000 דגי נוי אשר גודלו בבריכות מושב עין חצבה ונטילתם בתוך דליים, ביחד עם שני שותפים. הדגים שנגנבו מתו בטרם החזירה אותם המשטרה לבעל הבריכה. מני הודה בעובדות ובעבירה והופנה לחקירת שירות המבחן.

דיון והכרעה

מתסקיר שירות המבחן עולה, כי מני ביטא בושה והתנצלות על מעשיו, אם כי התייחס לעבירה בגישה מצומצמת ונטה להשליך האחריות על שותפו לעבירה, מבלי שיכול היה להבין את בחירתו לנהוג כפי שנהג. יחד עם זאת, לאור העובדה כי מני אינו בעל כיוון ברור לגבי המשך חייו, המליץ שירות המבחן להימנע מהרשעתו ולהטיל עליו עונש של 140 של"צ.

לאור קיומן של שתי הרשעות קודמות. בגין היעדר מהשירות הצבאי שלא ברשות, ובהתחשב בטיב העבירה אשר גרמה לנזק של ממש, לא ראה בית המשפט לבטל ההרשעה במקרה זה, למרות המלצת שירות המבחן. הסטייה מההמלצה נומקה בכך שההמלצה אינה עומדת בקנה אחד עם המתואר בתסקיר, ובכך שלא הוכח כי במקרה זה, ההרשעה עלולה לפגוע פגיעה של ממש בעתידו של מני.

גם באשר לענישתו של מני, סבר בית המשפט כי לאור הפגיעה החמורה שנגרמה למתלונן, אין מנוס מלגזור קנס מרתיע, ואף לחייב הנאשם לפצות המתלונן.


סיכום

לאור כל האמור, גזר בית המשפט על מני: מאסר מותנה בן 7 חודשים למשך 3 שנים; קנס בסך 7,500 שקלים חדשים או 30 ימי מאסור תמורתו; פיצוי למתלונן בסך 15,000 שקלים חדשים;

ניתן ב- י"ט תמוז תשע"ב, 9 ביולי 2012, במעמד הנוכחים.
 

לאתר מושב עין חצבה

יצירת קשר

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם: