חבר המושב אחיהוד חזר בו מהסכמתו לערוך בדיקת פוליגרף, וחויב בתשלום פיצויים בגין הנזקים שגרם

בית משפט לתביעות קטנות בעכו, בפני כבוד השופטת זהבה (קאודרס) בנר. ת"ק 60284-06-14 ישי נ' אמיר.
הרקע

ישי הגיש תביעה בסך 15,000 ₪ כנגד אמיר, בטענה כי הלה נכנס לשטח רפת במושב אחיהוד, שישי שותף לה, ועקר ללא רשות, באמצעות טרקטור-מחפרון את הגדר, שער הכניסה וארגז כיבוי האש, והשליכם בערימה באזור.

מיד לאחר האירוע, הגיש ישי תלונה במשטרת עכו, אך התיק נסגר מחוסר ראיות, וזאת למרות שלטענת ישי, הודה אמיר בביצוע המעשה.

מנגד, טען אמיר כי היה זה יוסי, שותפו של ישי, אשר הורה לו לבצע את המעשה. אך מאחר והעבודה ארכה כ-10 דקות בלבד, ומכיוון והוא שהה עם הטרקטור במתחם בזמן המדובר, לא הוצע לו תשלום. כן, טען אמיר כי מאחר ולא נהוג בשוק לבצע הזמנות בכתב, נעדרת הזמנת העבודה.

דיון והכרעה

בדיון המקדמי בביהמ"ש, העיד יוסי כי לא ביקש מאמיר לפרק את הגדר המשותפת, אלא את הגדר שהוא בנה בעצמו בשטחי האגודה לצורך מרעה ואשר ביקש לנכסה לעצמו. לאחר מכן, הסכימו הצדדים כי אמיר ייבדק בבדיקת פוליגרף לעניין אחד בלבד- האם יוסי הורה לו לפרק את הגדר השייכת לשותפות שלו ושל ישי. כך, במידה וייקבע כי אמיר דובר אמת, תדחה התביעה עם צו להוצאות לטובת אמיר, ויהיה על ישי ויוסי להחזיר לאמיר את הוצאות הפוליגרף. מנגד, במידה וייקבע כי אמיר דובר שקר, יהיה על יוסי וישי להגיש לביהמ"ש חוות דעת לעניין עדכון הנזק הכספי, וביהמ"ש ייתן פס"ד.

נוכח הסכמת הצדדים קבע ביהמ"ש כי על אמיר לפנות למכון פוליגרף בתוך 14 ימים מיום הדיון, ותוצאות הבדיקה תועברנה לביהמ"ש מיד לאחר הכנתן במכון, כן נקבע כי הוצאות הבדיקה תשולמנה לצד שזכאי להן בתוך 30 ימים מיום מתן פסק הדין.

חרף זאת, לאחר 14 ימים, התקבלה בביהמ"ש הודעה מטעם מכון הפוליגרף כי התקשרו אל אמיר מספר פעמים בכדי לזמנו לבדיקה, אך הלה הודיע כי לא יוכל להיבדק בחודש הקרוב מאחר והוא עובד כל החודש בים המלח. נוכח זאת, ובהעדר אישור מהמעסיק של אמיר או גורם מוסמך אחר, ביהמ"ש לא הותיר לו לדחות את הבדיקה, והורה כי במידה ולא יעשה כן, יינתן פס"ד בהתאם לחומר המצוי בתיק. למחרת, הודיע אמיר כי לאחר קבלת ייעוץ משפטי מבקש הוא לחזור בו מהסכמתו להיבדק בפוליגרף, ללא קשר לסיכויי התביעה ומבלי להודות בשום טענה.

לאור הראיות אשר הובאו בפני ביהמ"ש, ובשל התנהלותו של אמיר ולאור עדותו של יוסי, שוכנע ביהמ"ש בצדקת גרסתו של ישי באשר לנזקים הנטענים, שנגרמו ע"י אמיר.

 
סיכום

לאור האמור לעיל, חייב ביהמ"ש את אמיר לשלם לישי עבור הנזקים סך של 12,300 ₪.

ניתן ביום כ"ו בחשוון תשע"ה, 19 בנובמבר 2014, בהעדר הצדדים.

 
 

יצירת קשר

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם: