מאוחר מדי להתנצל- כך גילה פורץ לבתים בקיבוץ כפר מסריק שנשלח למאסר

בבית המשפט השלום בנצרת- ת''פ 93804/08 מדינת ישראל נ' סולי פריג'

 

העובדות הרלוונטיות:

כנגד סולי פריג' הוגש כתב אישום אשר כולל שישה אישומים ומייחס לו מספר עבירות של התפרצות למקום מגורים בכוונה לגנוב, גניבה, הסתייעות ברכב לביצוע פשע, קשירת קשר לביצוע פשע, החזקת מכשירי פריצה, עבירות בנשק, היזק בזדון והפרת הוראה חוקית.

 

טענות מדינת ישראל- המאשימה:

סולי' פריג' מואשם בקשירת קשר עם אדם אחר ועם בחורה צעירה להתפרץ לבתים בצפון הארץ על מנת לגנוב מהם רכוש. סולי פריג' ושותפיו הגיעו ביום 31.12.07 לקיבוץ כפר מסריק. בהיותם בקיבוץ כפר מסריק, בדקו האם נמצאים דיירים בביתם, ומשלא נענו- פרצו לבתים וגנבו מתוכם חפצי ערך. כמו כן, סולי פריג' ושותפיו פרצו לדירה בקיבוץ עמיעד בכוונה לגנוב, אולם בעל הדירה הפתיע אותם, ולאחר מאבק קצר שכלל איומים באמצעות מברג שהיה בידיו של סולי פריג', הצליחו סולי פריג' ושותפיו להימלט מהמקום.

 

כב' השופט תאופיק כתילי פסק:

הצדדים הגיעו להסדר טיעון לפיו הודה סולי פריג' בעובדות כתב האישום המתוקן. לחובת סולי פריג' עבר פלילי עשיר, הכולל עבירות רכוש, סמים ואלימות בלא פחות משבע עשרה תיקים. לחובתו של סולי פריג' גם שני מאסרים על תנאי ברי הפעלה.

על בית המשפט לשקול שיקולים לקולא, כדוגמת הודיית סולי פריג' והעובדה כי בהודאתו הביא לחסכון בזמן שיפוטי ואף הביע חרטה בפני בית המשפט, אל מול האינטרס הציבורי, אשר מחייב ענישה אפקטיבית שתמגר את תופעת הפשיעה. שכן, תופעת הפריצות והגניבות מדירות מגורים, גורמות מעבר לנזק הכלכלי, לפגיעה בפרטיותם של הדיירים ולאובדן ביטחונם האישי בביתם.

עברו הפלילי ואי רתיעתו של סולי פריג' מביצוע עבירות רכוש, כאשר עומדים ותלויים נגדו שני מאסרים מותנים ממושכים, מעידים על דפוס התנהגותו העבריינית וזלזולו בזכות הזולת על קניינם.

פעמים רבות יש קשר ישיר בין עבירות רכוש, לבין העובדה כי העבריין מכור לסמים, לאור הצורך של העבריין לממן את מנות הסם. אולם, לא יכולה ההתמכרות לסמים להיות סיבה להקל על העונש בעת גזירת דינו של העבריין, שכן נתן ידו בסם מרצונו החופשי.

בסופו של עניין, ביהמ"ש מצא לנכון לא להקל על סולי פריג' על אף כי הביע צער על מעשיו ולמרות הצהרתו על כוונותיו להיגמל מהתמכרותו לסם אשר לטענתו הביאה אותו לבצע את פשעי הרכוש והאלימות, וזאת משום חוסר כנותו ועברו המוכיח כי אין בכוונתו להשתקם.

על סולי פריג' נגזר עונש של 120 חודשים, מתוכם 54 לריצוי בפועל והיתרה על תנאי למשך 3 שנים מיום סיום מאסרו. סולי פריג' יכול לערער על גזר הדין בתוך 45 יום מיום מתן גזר הדין.

לא ניתן צו להוצאות

ניתן ביום 14/12/2008

לדף הבית של קיבוץ כפר מסריק

יצירת קשר

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם: