נדחתה עתירתו של ועד מושב כפר מלל לביטול הפקעת מקרקעין

עתמ 1510/06 מח' (ת'א), ועד מושב כפר מלל – מושב עובדים להתיישבות חקלאית בע'מ נ' הועדה המקומית לתכנון ובניה דרום השרון, נבו- המאגר המשפטי הישראלי.

בתאריך ה- 2 לינואר 2007 דחה בית המשפט המחוזי בת"א, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים את עתירתו של ועד מושב כפר מלל- מושב עובדים להתיישבות חקלאית, לביטול הפקעת מקרקעין הנמצאים בכפר, ושהופקעו ע"י הועדה המקומית לתכנון ובניה דרום השרון[1].

מנסיבות המקרה, כפי שתוארו בפסק הדין, עולה כי זכויות הבעלות בקרקע שהופקעה רשומות על שם קק"ל ומסורות משכך למנהל מקרקעי ישראל (ממ"י). כמו כן, זכויות החכירה בקרקע שתמו עוד בשנת 1987 נרשמו על שם עמותה שהקימה את בית הספר שעומד במקום.

כלומר, מעולם לא היו לעותר כל זכויות קנייניות בקרקע, לא זכויות בעלות ולא זכויות חכירה ולמעשה הזכויות בקרקע לא ניטלו ולא הופקעו מכפר מלל אלא מבעליה, היינו, ממ"י. לכן, קובע כב' השופט ישעיה לא עלה בידי כפר מלל להוכיח זכויות קנייניות וממילא לא קמה לו עילה לבקש השבת זכויות אלה, או רישומן על שמו, ע"י ביטול ההפקעה.
[1]עתמ 1510/06 מח' (ת"א), ועד מושב כפר מלל – מושב עובדים להתיישבות חקלאית בע"מ נ' הועדה המקומית לתכנון ובניה דרום השרון, נבו- המאגר המשפטי הישראלי.

 

 

יצירת קשר

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם: