נפלה במהלך מסיבת סילבסטר בפאב בקיבוץ נען ותובעת את הפאב והקיבוץ

בבית משפט השלום בראשון לציון, בפני כב' הש' צביה גרדשטיין פפקין. ת"א 9104-10-14 – ש' נ' פאב התק"מ ואח'

תביעה שהגישה בליינית אשר השתתפה במסיבת סילבסטר בפאב הממוקם בקיבוץ נען, כאשר במהלך המסיבה נפלה ונפצעה. בעקבות כך תבעה את הפאב והקיבוץ לשלם לה פיצויים בגין הנזקים שנגרמו לה.

הרקע

בשנת 2008, הגיעה התובעת יחד עם בן זוגה לבלות במסיבת סילבסטר אשר התקיימה בפאב הממוקם בקיבוץ נען. במהלך המסיבה, נפלה התובעת בחוזקה על ידה השמאלית ופונתה לבית החולים לקבלת טיפול רפואי, במסגרתו עברה שני ניתוחים.

לטענת התובעת, נפילתה נגרמה כתוצאה מרטיבות שהייתה על רצפת הפאב, ועל כן היא תבעה את הפאב והקיבוץ בדרישה לתשלום פיצויים בגין נזקי הגוף שנגרמו לה כתוצאה מהנפילה. מנגד, טענו הפאב והקיבוץ, כי התובעת מעדה כתוצאה מאי שיווי משקל בעת שרקדה יחד עם בן זוגה במסיבה, ולא עקב רטיבות, ולפיכך יש לדחות התביעה.

הצדדים הגישו לביהמ"ש חוות דעת סותרות בנוגע לנזקים הרפואיים שנגרמו לתובעת, וכתוצאה מכך מינה ביהמ"ש מומחה מטעמו. המומחה קבע כי לתובעת נותרה נכות בשיעור מצטבר של 20% בעקבות הפגיעה במרפק וצלקת שנשארה לה לצמיתות.

דיון והכרעה

במסגרת הדיון דן ביהמ"ש בשאלת האחריות לנזקיה של התובעת, כאשר השאלות בהם עסק הינן האם הוכח כי אכן הייתה רטיבות ברצפת הפאב, ואם כן, האם התובעת מעדה כתוצאה מרטיבות זו.

לעניין זה קבע ביהמ"ש, כי התובעת לא הצליחה לעמוד בנטל ההוכחה על מנת להוכיח שהנפילה נגרמה כתוצאה מרטיבות ברצפת הפאב. ביהמ"ש נימק את קביעתו בכך שממכלול הראיות לא נראה כי הייתה רטיבות ברצפת הפאב, ובפרט שגם בעדותה של התובעת היא טענה כי היא איבדה את שיווי משקלה ונפלה, אך לא העידה כי ראתה רטיבות.

העדים שהביאה התובעת לתמוך בטיעוניה גם הם לא העידו כי ראו רטיבות על רצפת הפאב, אלא מסרו כי הם משערים שהייתה רטיבות כזו מכיוון והסוודר אותו לבשה התובעת היה רטוב כאשר היא קמה מהנפילה. יחד עם זאת, נתגלו סתירות בעדויות בקשר לכך ולא הוכח כי אכן הייתה רטיבות ברצפה שגרמה לסוודר להרטב.

כמו כן, בן זוגה של התובעת העיד כי הנפילה התרחשה בזמן שהתובעת קפצה אל זרועותיו, כך שככל הנראה מעדה כתוצאה מכך ומכך נגרמה פציעתה.

עוד הזכיר ביהמ"ש, כי התביעה הוגשה בשיהוי ניכר של כ-שש שנים לאחר קרות האירוע, כאשר עד להגשת התביעה לא טרחה התובעת לדבר עם גורמי הקיבוץ על כך.

סיכום

לאור האמור, דחה ביהמ"ש את התביעה וקבע כי לא הוכח כי הייתה רטיבות ברצפת הפאב אשר גרמה לנפילתה של התובעת ולפציעתה.

בהתחשב בנסיבות לא עשה ביהמ"ש צו להוצאות.

ניתן ביום: כ"א באב תשע"ח, 02 באוגוסט 2018.

יצירת קשר

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם: