פיצויים מביטוח לאומי מקלים על כאבי הגב של חבר קיבוץ מסילות

בבית הדין האזורי לעבודה בנצרת- בל 2241/07 שגיא הרשלר נ' המוסד לביטוח לאומי

 

עובדות רלוונטיות:

בשנת 2006 שגיא הרשלר, חבר קיבוץ מסילות, עבד בחברת "אף. אם. הגברה ותאורה" העוסקת במתן שירותי הגברה לאירועים ומספקת תאי שירותים ניידים לאירועים. עבודתו של שגיא הרשלר כללה מאמצים פיזיים מאומצים כגון דחיפת עגלות, סחיבת ג'ריקנים כבדים וכיוצ"ב.

שגיא הרשלר חש בכאבים בגבו, ואובחן על ידי בית החולים כסובל ממספר פריצות דיסק בגינן אושפז ועבר ניתוח, שלאחריו לא היה מסוגל לעבוד במשך מספר חודשים.

יש לציין כי בעברו שגיא הרשלר סבל מכאבי גב הן בנעוריו והן בעבודתו במטע התמרים שבקיבוץ, שם עבד מספר שנים.

 

כב' השופט חיים ארמון פסק:

הוכחת קיומו של אירוע תאונתי- ה"תאונתיות" בפגיעות גב אינה חייבת להתבטא באירוע פתאומי חיצוני לגוף וניתן להוכיחה באמצעות התרחשות פתאומית בתוך גופו של המבוטח במהלך מאמץ או תנועה בעבודה.

שגיא הרשלר חש במהלך עבודתו כאבים בגבו. התחושה הפתאומית של הכאב החד מספיקה להוכחת קיום ה"תאונתיות".

 

הוכחת קשר סיבתי בין מאמץ בעבודה לבין הפגיעה בגב- לשם בחינה זו  מונה מומחה רפואי, ד"ר דוד אנג'ל שייתן חוות דעתו. מחוות דעתו של המומחה עולה כי העבודה המאומצת בדחיפת העגלות בחברת "אף. אם. הגברה ותאורה" היא גורם להחמרה במצבו של שגיא הרשלר, אף על פי שחש כאבים בגבו כבר בעבר. 

בית המשפט מאמץ את חוות הדעת של המומחה כאמור.

 

לסיכומו של עניין, התביעה מתקבלת והמוסד לביטוח לאומי יישא בהוצאותיו המשפטיות של שגיא הרשלר בסך 2,700 ₪. עם זאת המוסד לביטוח לאומי לא ישלם לשגיא הרשלר, בנוסף להוצאות המשפטיות, את הוצאותיו לשם הזמנת התיקים הרפואיים.

 

ניתן ביום  30.11.2008.

לדף הבית של קיבוץ מסילות.

לדף הבית של המוסד לביטוח לאומי.

יצירת קשר

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם: