רשיון הנהיגה של תושב קיבוץ שדה יואב יישלל מכיוון שגידל סמים בביתו

בבית משפט השלום בקריית גת בפני כב' השופטת בכירה רובין לביא. ת"פ 42234-04-12 מדינת ישראל נ' קים קליינשמידט
הרקע

בית המשפט הרשיע במסגרת הסדר טיעון את קים קליינשמידט, תושב קיבוץ שדה יואב, בכך שבשנת 2012 גידל במחסן בקיבוץ סם מסוכן מסוג קנבוס בתוך 36 עציצים, במשקל של 3.5 קילו נטו, ללא היתר כדין.

לפנינו הדיון בשאלה האם במסגרת גזר הדין, בו נגזר על קים מאסר בפועל אשר ירוצו בעבודות שירות וקנס בסך 5,000 ₪, ראוי לגזור עליו אף פסילת רשיון נהיגה אם לאו. אפשרות פסילת הרשיון עולה מכך שהמחוקק לא הבדיל בין גידול סם למטרת סחר לגידול לצריכה עצמית, וקבע כי מן הראוי לפסול רשיון נהיגה לעובר על פקודת הסמים המסוכנים.

קים טוען כי הינו מתגורר בקיבוץ בו אין תחבורה ציבורית מסודרת ולכן יקשה עליו במידה ויפסל רשיונו. בנוסף, טוען קים, כי כיום הינו נקי ומשוחרר מסמים, ולכן אין לפסול את רשיונו בגין החשש שמא ינהג תחת השפעת סם.

מנגד, טוענת המדינה, כי היות והואשם קים בהחזקת סמים יש לפעול לפי החוק ולפסול את רשיונו של קים, בעיקר כשעוד לא הוכיח כי הינו נקי מסמים.

 

דיון והכרעה

 בית המשפט קובע כי קים לא הוכיח כי הינו נקי מסמים, וכי מעיון בתסקירי המעצר לא עולה כל ראיה המעידה על כך שקים נקי מסמים. בית המשפט מוסיף ומדגיש, כי היות וקים הודה כי השתמש בעבר בקנבוס, עליו להוכיח כי הוא נקי מסמים, שהרי אין מקום להעדיף נסיבותיו האישיות על פני האינטרס הציבורי והצורך להגן על הציבור.

 
סיכום

בית המשפט קובע כי רשיונו של קים ייפסל למשך שנה.

ניתן ב- ד' תמוז תשע"ג, 12/06/2013

לאתר קיבוץ שדה יואב                          

יצירת קשר

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם: