תושבי מושב אביבים חויבו בתשלום עשרות אלפי שקלים בשל עבירות תכנון ובנייה

בבית המשפט המחוזי בנצרת בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים, בפני כבוד השופטת אסתר הלמן. ע"פ 34977-01-15 שאול פרץ ואח' נ' ועדה מקומית לתכנון מרום הגליל.
הרקע
שאול פרץ ומיכאל פרץ, תושבי מושב אביבים, הורשעו בעבירות תכנון ובניה שונות, וביניהן הצבת קרוואן על מקלט והצבת דודי שמש בשטח פרטי פתוח, בניית חדר חשמל, בניית סככה מורה פח וקונסטרוקציות ברזל. ביהמ"ש השלום השית עליהם קנסות, חייב אותם לחתום על התחייבות להימנע מביצוע עבירה וכן הורה להם להפסיק את השימוש בבנייה הבלתי חוקית ולפעול להריסתה.
שאול ומיכאל מערערים על חומרת העונש ומבקשים להאריך את המועד בו ייכנסו לתוקפם צווי איסור השימוש ביחס לחלק מהמבנים, להפחית את גובה הקנסות ולפרוס אותם לשיעורים.
דיון והכרעה
ביהמ"ש המחוזי קבע כי יש לדחות את צו הפסקת השימוש בכשמונה חודשים וחצי משום ששאול ומיכאל הגישו בקשה לוועדת התכנון שמטרתה מתן לגליזציה למבנים.
בקביעת העונש, לקח ביהמ"ש בחשבון, בין היתר, את העובדה ששאול ומיכאל אנשים מבוגרים שומרי חוק שעברם נקי, אשר השקיעו מאמצים להכשרת המבנים וקבלת היתר בניה, וכן שמהות השימוש במבנים אינה מסחרית. לאור נתונים אלו קבע ביהמ"ש כי יש להשית קנס מינימלי על שאול ומיכאל וכי יש לאפשר לפרוס את תשלום הקנסות בתשלומים. ביהמ"ש הפחית את גובה הקנס של שאול לכדי הרף המינימלי והותיר את גובה הקנס של מיכאל משום שהיה נמוך יותר מלכתחילה.
סיכום
ביהמ"ש הפחית את הקנס של שאול מ-80,000 ₪ ל-60,000 ₪, הקנס של מיכאל פרץ נותר בסך 35,000 ₪ ולשניהם ניתנה אפשרות לפרוס את תשלום הקנס לתשלומים. בנוסף, נדחה תאריך תחולתו של צו הפסקת השימוש.
ניתן ביום: כ"ד באייר תשע"ה, 13 במאי 2015, בהעדר הצדדים.

יצירת קשר

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם: